Основні зміни податкового законодавства спрямовані на підтримку платників податку на період карантину

Згідно Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» №540-ІХ (№3275) від 30.03.2020 року:

  • Підвищено ліміти доходу для платників податку «спрощеної системи» І-ІІІ груп:
  1. І група – 1 млн. грн. (було 300 тис. грн.);
  2. ІІ група – 5 млн. грн. (було 1,5 млн. грн.);
  3. ІІІ група – 7 млн. грн. (було 5 млн. грн.)
  • Змінено період проведення камеральних перевірок на час карантину до 60 днів.   

!!! Камеральна перевірка податкової декларації за звітні (податкові) періоди березень–травень 2020 року або уточнюючих розрахунків, що були подані платниками податків протягом березня-травня 2020 року, може бути проведена протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання.

  • Звільнено платників податків від податку на нерухомість та плати за землю на березень 2020 року.

!!! Законом №533-ІХ від 17.03.2020 було визначено пільговий період  з 01.03.2020 по 30.04.2020, тобто наведені зміни погіршили становище платника податку. 

Якщо Ви встигли подати уточнюючі декларації у відповідності до Закону №533-ІХ від 17.03.2020, то до 30.04.2020 слід подати «нові» уточнюючі декларації з плати за землю, а також з податку на нерухомість за 2020 рік. 

  • Звільнено від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання  на митній території України ліків та медичних засобів, необхідних для боротьби з коронавірусом.
  • Встановлено нульову ставку акцизного збору на спирт для виробництва дезінфекційних засобів.
  • Визначено вичерпний перелік порушень щодо акцизу за які застосовуються штрафи.

!!! Перелік порушень:

– обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту  етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

– цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;

– обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками;

– здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;

– здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку».

  • Доповнено перелік перевірок на які не поширюється МОРАТОРІЙ на проведення документальних та фактичних перевірок  на період з 18.03.2020  по  31.05.2020.

!!! Виключення:

– фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства щодо обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

– фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства щодо цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

– фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства щодо обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками.